Jak to jest z tymi odżywkami?

Blog Suple

Jak to jest z odżywkami? Czy rzeczywiście nic nie dają ? Placebo? A może bez nich nikt nie jest w stanie zbudować ładnej sylwetki?

Przerobiłem już chyba wszystkie możliwe modele podejścia do suplementów. Znam ludzi którzy odżywek boją się jak ognia: że zabije, że prawie sterydy, że na starość wyjdzie (tak chociażby słuchanie głośno muzyki w samochodzie miało na starość nie wyjść). Inni twierdzą że bez nich nic nie będzie. W każdym miesiącu kupują. Przez 10 lat. „Działa ewidentnie!” mówią. Ważyłem 10 lat temu 80 kg a teraz 116 kg. Następny kupuje co pół roku, a drugie pól opowiada, że nic mu nie dało. Ogólnie jedzenia nie pilnował, chodził czasami na imprezy i trochę był chory (przez miesiąc), ale resztę czasu ćwiczył. Suplementy nic mu nie dały – wyrzucił pieniądze.

Każdy z nich ma rację i każdy się myli. Odżywki mogą być szkodliwe, jak alkohol, ale w nadmiarze. Osoby z dobrze skonstruowaną dietą gdzie odżywki stanowią 10-15% naszego planu dziennego, nie mają się czego obawiać. Człowiek, który sumiennie ćwiczy przez 10 lat nie urósł tylko od odżywek. Dobrze jadł, spał, regenerował się, powiększał wiedzę i jeszcze kilka innych. Jeżeli nie zadbamy o to, żeby systematycznie trenować i dobrze się odżywiać, posiłki jeść o odpowiednich porach, a suplementy traktować jako dodatek(który nam ułatwi dążenie do celu) to na koniec powiemy, że to cały sektor wspomagaczy ludzi ćwiczących to placebo. Warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii. Często jest tak, że sam fakt że wypiłem coś pobudzającego przed treningiem albo że kupiłem sobie odżywkę białkową na noc, powoduję że bardziej się przykładam i mam większą motywację do spełniania swojego celu. Sam tak miałem nie raz! Słyszałem też od wielu z Was, że tak było. W tym wypadku to rzeczywiście trochę placebo – ale takie bardziej pozytywne. Ćwiczcie, bądźcie szczęśliwi, a jeżeli uważacie, że suplementy pomogą Wam spełnić marzenia o upragnionej sylwetce – kupujcie.

2 komentarze

  1. Warto zaglądać na tego typu strony! Tekst dał wiele do myślenia. Poświęcenie dla lepszego zdrowia! btw. zapraszam do mnie Pozdrowienia

  2. Zdrowy tryb życia to podstawa. Nie dobrze, że tak mało jest blogów jak ten o „naturalnej stronie życia”. Trudno, nie każdemu zdrowa uroda jest priorytetem

Dodaj komenarz

Thanks for downloading!

START